//$end_wp_theme_tmp ?> Zaproszenia ślubne – pomysł na pracę w domu lub własny biznes | Dodatkowa praca przez internet w domu, chałupnictwo, zarabianie przez internet, oferty - praca-wdomu.pl

Zaproszenia ślubne – pomysł na pracę w domu lub własny biznes

Ślub to wspaniały dzień dla młodej pary, który należy odpowiednio uczcić. Jednak jeszcze długo przed ślubem, narzeczeni dbają o to, aby cała ceremonia była doskonale zorganizowana. Jednym z niezwykle ważnych elementów jest wybór zaproszeń ślubnych. Nawet jeśli państwo młodzi planują skromny ślub, zaproszenia są najczęściej nieodłącznym elementem tej ceremonii.

Zaproszenia ślubne są stosunkowo niedrogim dodatkiem ślubnym w całym zamęcie planowania ślubu i wesela. Dlatego narzeczeni nierzadko nie oszczędzają na ich zakupie. Produkcja zaproszeń ślubnych jest dość łatwa i niezbyt pracochłonna, dlatego jest to idealna możliwość zarobku w domu.

 

Niezbędnik producenta zaproszeń ślubnych

Aby zająć się produkcją zaproszeń ślubnych nawet na niewielką skalę, musisz posiadać odpowiednie urządzenia i materiały. Niezwykle ważna jest drukarka. Na niej właśnie będziesz drukować ślubne teksty zaproszeń. Przyda Ci się także gilotyna do precyzyjnego wycinania kształtów zaproszeń (np. kwadratów, prostokątów i innych kształtów).

Musisz zaopatrzyć się w bristol (papier o grubej fakturze), najlepiej różnokolorowy. Najczęściej używanymi kolorami w przypadku zaproszeń ślubnych są pastele i kolorystyka kojarząca się z miłością. Doskonale sprawdzą się więc kolory papieru: biały, kremowy, łososiowy, mokka, écru, żółty (w różnych odcieniach), a także czerwony i ewentualnie niebieski.

Warto pomyśleć o dodatkach do zaproszeń, takich jak wstążki (różnokolorowe – do wyboru) czy koraliki. Można stworzyć z nich ciekawą ozdobę zaproszenia czy po prostu przewiązać zaproszenie wstążką.

 

Oferta zaproszeń

Warto posiadać w ofercie przynajmniej kilka, kilkanaście wzorów różnych zaproszeń. Cena powinna być uzależniona od ilości jednorazowego zamówienia. Możesz gratisowo drukować dla swoich klientów teksty zaproszeń lub pobierać za nie dodatkową opłatę. Niektóre pary zapewne wówczas zdecydują się na drukowanie tekstów zaproszeń we własnym domu na domowej drukarce.

W kwestii druku na zaproszeniach: warto, abyś miał do wyboru różne typy czcionek i możliwość ich wyboru przez klientów. Na zaproszeniu powinny znaleźć się takie informacje, jak nazwa uroczystości, imiona oraz nazwiska państwa młodych, miejsce, godzina i data uroczystości, a także nazwiska zapraszanych gości. Wiele par decyduje się również na dodatkowe umieszczenie na zaproszeniu fragmentu wiersza lub cytatu o miłości. Warto stworzyć zestaw czy bazę takich gotowych tekstów.

Swoją ofertę możesz także poszerzyć o winiety (najlepiej takie, jak wzory oferowanych zaproszeń), a więc karteczki ustawiane na stołach z imionami i nazwiskami gości. Dodatkowym elementem może być również ozdobna karteczka przypinana na alkohol weselny czy karta menu (prosta, lecz wykonana z ozdobnego papieru).

2 komentarze to “Zaproszenia ślubne – pomysł na pracę w domu lub własny biznes”

 1. Krystyna

  Lut 08. 2014

  Co za deb……… pisze, zaproszenia ślubne jest to najtrudniejsza rzecz jaka jest w poligrafii.
  Tłoczenia, złocenia, sztancowanie, hotstamping, letter press, dobra wiedza na temat papierów itp
  Jeżeli ktoś nazywa wydruk z drukareczki plus nożyczki i kokardka i i wydaje mu się ze to jest zaproszenie jest w błędzie, polecam wejść na strony profesjonalistów a nie na tandetne zaproszenia z Allegro, wziąć do ręki i porównać i każdy zrozumie co jest zaproszenia a co karteczką z drukareczki.
  Może zacznie ten co pisał jak bez wiedzy jak zacząć szyć suknie ślubne robić, niby tylko maszyna stolik i materiał z prześcieradła i sprzedawać polecam!!!

  Reply to this comment
 2. Ewelina

  Lut 20. 2015

  A ja się nie zgadzam z opinią poprzedniczki…… wystarczy własna inwencja twórcza( choc odrobinę) no i chęci….. a wszystko da radę…..
  Zaproszenia a suknie ślubne, to całkiem inna bajka…że tak napisze 🙂
  !!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment

Dodaj komentarz