//$end_wp_theme_tmp ?> Sposoby na dodatkową pracę na wsi – wiejski biznes | Dodatkowa praca przez internet w domu, chałupnictwo, zarabianie przez internet, oferty - praca-wdomu.pl

Sposoby na dodatkową pracę na wsi – wiejski biznes

Mieszkasz na wsi? Również możesz zarobić na dodatkowej pracy! Dla osób mieszkających na wsi będzie to nie tylko praca przez internet, ale nierzadko wykorzystanie własnego inwentarza oraz możliwości, którymi nie dysponują ludzie z miasta.

Czy wiesz, że jeśli chcesz pracować w domu – na wsi – masz jeszcze większy wachlarz możliwości, niż osoby mieszkające w mieście? Skorzystaj z tego i zarabiaj. W poniższym artykule pokażę Ci, jakie pomysły możesz wykorzystać, aby zarobić na pracy w domu tworząc swój własny dochodowy biznes na wsi.

 

Ciekawy sposób na biznes na wsi

Pomysły na biznes na wsi mogą być bardzo różne. Pomijając te, które znajdziesz w innych artykułach na tej stronie i które możesz realizować przy użyciu komputera, warto skupić się na pomysłach stricte związanych z terenami wiejskimi czy podmiejskimi.

Dodatkowy interes na wsi powinien przynosić Tobie dodatkowy dochód. Co więc możesz robić?

 

Pomysły na interes na wsi

Jednym z doskonałych pomysłów jest gospodarstwo agroturystyczne. Teraz częściej niż kiedykolwiek mieszkańcy zatłoczonych miast pragną spędzić czas w spokoju, w otoczeniu natury. Gospodarstwo agroturystyczne to możliwość zarobku przy niewielkim wkładzie pracy i pieniędzy. Wystarczy przeznaczyć pokój lub pokoje w Twoim domu do wynajmu na weekendy czy okres wakacyjny.

Inną możliwością jest pomysł na interes na wsi dla tych, którzy posiadają różne maszyny i narzędzia rolnicze. Jest to wypożyczalnia sprzętu rolniczego. Dziś nie każdego rolnika stać na zakup własnych maszyn czy specjalistycznych narzędzi. Jeżeli Ty je posiadasz (np. do prac polowych), możesz ustalić opłatę za ich wypożyczenie i używanie.

Kolejna ciekawa możliwość dodatkowej pracy, a nawet pomysł na firmę na wsi to hodowla. Doskonała może się okazać domowa hodowla kur niosek, hodowla tucznika, hodowla krów mlecznych, a nawet hodowla zwierząt futerkowych (jak króliki czy szynszyle).

 

4 komentarze to “Sposoby na dodatkową pracę na wsi – wiejski biznes”

 1. garBaty

  Gru 19. 2012

  Tak oczywiście każdy chce przyjechać na wieś i posiedzieć? W miejscowościach aktrakcyjnych turystycznie tak jest. U mnie upada taki pomysł jedyne co ludzie wyciągają to kasę na remont domu.
  Tucz świniaków jest nieopłacalny od 10 lat pozostałe hodowle są także niskodochodowe.
  Wynajem maszyn ale jakich? kombajnów pełno, traktorów itp. rolnicy sami sobi pożyczaj lub usługują.

  Reply to this comment
 2. hanna

  Lis 18. 2013

  to prawda w dzisiejszych czasach nic sie juz nie oplaca tylko oplaty za wszystko sa bardzo wysokie

  Reply to this comment
 3. Paweł

  Sty 28. 2016

  Mieszkam na wsi nie mam możliwości założenia agroturystyki pozostaje mi tylko praca przez internet i nic więcej

  Reply to this comment

Dodaj komentarz