//$end_wp_theme_tmp ?> Sklep internetowy – sprzedaż online | Dodatkowa praca przez internet w domu, chałupnictwo, zarabianie przez internet, oferty - praca-wdomu.pl

Sklep internetowy – sprzedaż online

Obecnie w internecie odbywa się coraz więcej transakcji online. Handel elektroniczny to ważny profil działalności ogromnej ilości firm. Należy podkreślić, że koszty prowadzenia sprzedaży przez internet są niższe od tych, jakie musimy zainwestować w zwykły sklep, a poza tym, działając w internecie mamy dostęp do znacznie większej ilości klientów i możliwość działania na niemal nieograniczonym obszarze geograficznym.

 

Czego potrzebujesz do prowadzenia sklepu internetowego?

Aby prowadzić sklep internetowy potrzebujemy – oprócz dobrego pomysłu i towaru – gotową aplikację internetową, która pozwoli nam taki sklep sprawnie prowadzić. Trzeba wykupić domenę (wcześniej wymyślić jej nazwę – najlepiej łatwą do zapamiętania). Następnie musimy kupić lub zlecić do stworzenia specjaliście (informatykowi, programiście) skrypt, czyli specjalnie stworzoną stronę WWW, która pozwoli na umieszczenie wszystkich dostępnych produktów oraz na dokonywanie zakupów (powinna zawierać możliwość wrzucania produktów do wirtualnego koszyka, a także sprawny system płatności za zakupy).

Musisz posiadać również siedzibę swojej firmy (sklepu) i magazyn. Siedzibą firmy może być Twoje własne mieszkanie. Magazyn przyda Ci się dopiero, jeśli zdecydujesz się zakupić naprawdę duże ilości towaru.

 

Ile będzie Cię to kosztować?

Kupienie gotowego lub dedykowanego (pisanego specjalnie na Twoje zamówienie) skryptu to koszt od ok. kilku tysięcy złotych wzwyż. Jest to najbardziej kosztowny element naszego sklepu internetowego. Oprócz samego skryptu ważna jest także szata graficzna, którą możesz zamówić u grafika komputerowego. Tutaj zapłacisz w granicach od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy.

Musisz jeszcze wliczyć koszt towaru, jaki kupisz na początek. Chyba że umówisz się z firmą produkcyjną lub hurtownią na indywidualnych zasadach i np. na początku nie będziesz magazynować towaru, tylko będziesz kupował go na bieżąco w zależności od zamówień.

 

Jak zdobyć klientów?

Konkurencja w sprzedaży w internecie jest obecnie bardzo duża. Z tego powodu nie obejdzie się – przynajmniej na początku Twojej działalności – bez odpowiedniej reklamy. W jaką reklamę najlepiej zainwestować? Masz do wyboru kilka ciekawych opcji: pozycjonowanie, linki sponsorowane, wyszukiwarki cenowe, bannery internetowe oraz wiele innych. Warto dobrze przemyśleć, która forma promocji sklepu będzie dla Ciebie najlepsza. Wszystko zależy od branży, jaką wybierzesz, a także budżetu, jaki zdecydujesz się przeznaczyć na ten cel.

Bardzo ważną kwestią są również inne elementy. To, czy potencjalny klient stanie się Twoim prawdziwym klientem oraz czy wróci do Twojego sklepu uzależnione jest między innymi od ceny towarów, szerokości asortymentu, szybkości dostawy, szybkości kontaktu z pracownikiem sklepu (np. przez telefon lub e-mail), a także odpowiedniego zabezpieczenia paczki podczas transportu.

One Response to “Sklep internetowy – sprzedaż online”

 1. Łukasz

  Lip 03. 2013

  Stawianie sklepu internetowego wydaje się rozsądnym posunięciem, które jednak nie jest pozbawione wad. Przede wszystkim skończyły się czasy, gdy można było wejść w handel internetowy niemal za darmo. Poza tym handel na Allegro ostatnio mocno stopniał (zapewne przez ciągłe zmiany w serwisie, które wręcz od zakupów zniechęcają).

  Dla kogoś, kto ma czas, chęci, pomysł, ale nie ma kasy, może się to okazać zbyt trudne.

  Z drugiej strony jest pewna alternatywa, która daje możliwość zarabiania na handlu w internecie, jednak nie wymaga
  a) ogromnych nakładów finansowych,
  b) wiedzy technicznej,
  c)konieczności magazynowania towaru

  Sam współpracuję z jedną firmą, która daje takie możliwości (ale nie chcę tu robić kryptoreklamy). Mówię o tym, aby ludziom chętnym do działania powiedzieć, że dla chcącego nic trudnego.

  Pozdrawiam!

  Reply to this comment

Dodaj komentarz