//$end_wp_theme_tmp ?> Praca w domu | Dodatkowa praca przez internet w domu, chałupnictwo, zarabianie przez internet, oferty - praca-wdomu.pl

Praca w domu

Coraz więcej osób widzi potencjał w wykonywaniu obowiązków zawodowych w domu. Praca w domowym zaciszu staje się obecnie wyraźnym trendem w wielu krajach, ponieważ znacznie ogranicza koszty pracodawcy. Również w Polsce jest to ważny kierunek zarobkowania, niewątpliwie zwrócony ku przyszłości.

Już teraz dowiedz się, czym charakteryzuje się praca w domu i jakie są jej rodzaje. Ty również możesz zarabiać lub dorabiać we własnym domu.

 

Rodzaje pracy w domu

Pracę w domu można podzielić na kilka kategorii. Najważniejszy jednak jest podział na:

 • pracę w domu jako zajęcie dorywcze, czyli dodatkowy przychód,
 • pracę w domu jako główne źródło Twojego dochodu.

Praca w domu to możliwość zarobku. Jak dużego – zależy tylko od Ciebie.

 

Praca dodatkowa – zarabiaj w domu po pracy

Traktowanie pracy w domu jako źródła dodatkowego dochodu jest doskonałym sposobem na wykonywanie po pracy dodatkowego zajęcia. Taka praca dorywcza w domu może przybierać rozmaite formy, w zależności od tego, co potrafisz lub chcesz robić.

Jeżeli mieszkasz na wsi, doskonałym sposobem na dodatkowy zarobek może okazać się hodowla kur, krów mlecznych czy tuczników. Możesz także pracować przez internet, podejmując się dodatkowych zleceń po pracy, takich jak pisanie programów, pisanie tekstów dla różnych klientów, prowadzenie baz danych czy zarabianie na własnym blogu.

 

Freelancer lub przedsiębiorca – praca w domu na „pełen etat”

Jeżeli myślisz o pracy w domu jako swoim głównym zajęciu, możesz założyć własną działalność gospodarczą lub pracować jako freelancer.

Jednoosobowa firma pozwala nie tylko na pracę w domu, ale także ma wiele innych korzyści, takich jak niższe podatki, możliwość wliczania w koszty zakupionego sprzętu komputerowego, itp. Poza tym, masz załatwioną kwestię rozliczania z klientami (czyli osobami/firmami, dla których będziesz wykonywać pracę) – będziesz im wystawiać faktury.

Jeśli chcesz pracować w domu na pełen etat, ale nie chcesz zakładać własnej firmy, również masz taką możliwość. Wówczas możesz pracować w oparciu o umowy z kodeksu pracy lub kodeksu cywilnego, a więc umowę o pracę (jednak realizowaną w trybie zdalnym), umowę zlecenie (podpisywaną na określony czas) lub umowę o dzieło (czyli taką, którą podpisuje się na okres wykonania pewnego zadania).

 

Podsumowanie – co dla Ciebie będzie najlepsze?

Jeżeli jeszcze nie wiesz czy i jaką opcję wybrać, przeczytaj Zalety i wady pracy w domu. W artykule znajdziesz plusy i minusy pracy w domu, dzięki czemu łatwiej będziesz mógł podjąć decyzję związaną z zarabianiem w ten sposób.

2 komentarze to “Praca w domu”

 1. Studencki Portfel

  Wrz 25. 2012

  Ja staram swoich sił w każdym z podanych propozycji, Ciekaw jestem gdzie zostanę na dłużej i bedzie się opłacało najbardziej 🙂

  Reply to this comment
 2. iMe

  Sie 22. 2017

  Praca z domu to bardzo dobra opcja dla osób samozdyscyplinowanych, które potrafią poświęcić założony czas na realizację obowiązków służbowych, nie rozpraszając się innymi rzeczami. to również właściwa alternatywa dla programistów i inżynierów, którzy zajmują się projektowaniem stron internetowych, aplikacji, zdalną naprawą komputerów, gdyż można obsłużyć wiele zleceń z różnych źródeł.

  Reply to this comment

Dodaj komentarz