Masaż – mini gabinet masażu w domu

Masaż jest doskonałym sposobem na relaks i odprężenie. Coraz więcej osób docenia jego lecznicze właściwości, co sprawia, że masażyści mają coraz więcej klientów. A czy wiesz, że w domu również możesz wykonywać masaż i doskonale przy tym zarabiać?

Usługi masażu świadczone w domu osiągają coraz większą popularność. Aby zostać masażystą nie musisz iść na studia, wystarczy ukończyć jeden z kursów (np. kilkutygodniowy kurs masażu klasycznego). Inwestując trochę czasu i pieniędzy możesz zdobyć doskonały zawód, który wykorzystasz np. pracując w domu.

 

Co musisz mieć, aby świadczyć usługi masażu?

Aby świadczyć w domu usługi masażu, należy zainwestować w specjalne łóżko do masażu, na którym będą relaksować się Twoi klienci, a także w dodatkowe akcesoria, takie jak olejek do masażu, jednorazowe chusteczki, kilka ręczników i koc. Na początek zamiast specjalistycznego łóżka możesz użyć jednoosobowej kanapy. Należy pamiętać jednak, aby była ona odpowiednio twarda.

Niezwykle ważne jest posiadanie certyfikatu bądź dyplomu świadczącego, że rzeczywiście znasz się na masażu i potrafisz to robić. Wybierając odpowiedni kurs bądź szkołę możesz postawić na najpopularniejsze formy masażu, takie jak masaż klasyczny bądź odchudzający. Istnieje jednak wiele innych jego rodzajów, które dla Twoich klientów także mogą okazać się atrakcyjne. Są to np. masaż relaksacyjny, leczniczy, sportowy, wodny, kosmetyczny, izometryczny, segmentarny, masaż całego ciała, twarzy, nóg, pleców kręgosłupa, a także wiele innych.

 

Niech inni dowiedzą się o Tobie!

Oczywiście, jeżeli nikt nie będzie wiedzieć o usługach, jakie świadczysz – nie będziesz mieć klientów i nic nie zarobisz. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio zareklamować świadczone przez Ciebie usługi.

Zapewne trafią do Ciebie osoby z Twojej okolicy, warto więc pomyśleć na początek o rozwieszeniu informacji na klatkach schodowych lub na osiedlach w miejscach do tego przeznaczonych. Wydrukowane ogłoszenie z ciekawym zdjęciem i Twoim numerem telefony powinno w zupełności wystarczyć. Innym sposobem jest zainwestowanie w ulotki i rozdanie ich w okolicy lub wrzucenie do skrzynek pocztowych. Jest to koszt najwyżej kilkudziesięciu złotych. Możesz także dać ogłoszenie w internecie na odpowiednich portalach.

Jednym z najlepszych sposobów reklamy będzie w tym przypadku tzw. „poczta pantoflowa”. Puść informację o tym, co planujesz do swojej rodziny i znajomych. Zaproponuj im na początek masaż za pół ceny lub za darmo, a zobaczysz, że zaczną oni mówić o Twoim domowym biznesie innym.

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz