Kartki świąteczne, okolicznościowe – wyrób ręcznie robiony

Kartki okolicznościowe czy też kartki świąteczne cieszą się popularnością od wielu lat. Obecnie konsumenci są coraz bardziej wymagający, dlatego ręcznie robione lub oryginalne kartki okolicznościowe to doskonały pomysł na biznes w domu. Warty podkreślenia jest fakt, iż rozpoczynając pracę w domu w zakresie wyrobu kartek nie musisz dysponować dużym kapitałem początkowym.

 

Co będzie Ci potrzebne?

Do rozpoczęcia swojego biznesu potrzebujesz kilkuset złotych, za które musisz zakupić niezbędne rzeczy do wyrobu kartek. Będą to na pewno odpowiednie kartoniki lub ryzy papieru, z których wyrób będzie powstawał. Przyda się na pewno drukarka (najlepiej taka, która bez problemu wydrukuje dobrej jakości tekst lub obrazy na papierze o grubszej fakturze), a także gilotyna, za pomocą której będziesz mógł precyzyjnie ciąć papier.

Jeżeli chodzi o materiały, oprócz kolorowych bristoli, będą to np. elementy ozdobne, jak koraliki, bibuła, cienki różnokolorowy papier, wstążki, a także klej i nożyczki. Jeżeli nastawiasz się na produkcję bardziej masową i kartki płaskie, może przydać się maszyna do laminowania kartek.

 

Dla kogo kartki okolicznościowe?

Warto określić grupę docelową, do której będziesz kierować swój wyrób. Może być to np. młodzież, która poszukuje nowatorskich pomysłów lub tradycyjna grupa odbiorców, stawiająca raczej na prostotę.

Warto przemyśleć kierowanie swojej oferty do firm. Jest to duży i pojemny rynek, który pozwala na zmaksymalizowanie sprzedaży. Wówczas możesz robić kartki na konkretne zamówienie firm, które np. wybiorą wcześniej określony wzór z przygotowanych przez Ciebie możliwości.

 

Skuteczna sprzedaż Twoich kartek

Aby sprzedawać większe ilości wyrabianych w domu kartek okolicznościowych, warto porozmawiać z właścicielami firm, którzy prowadzą sprzedaż tego typu wyrobów. Możesz sprzedawać swoje kartki do sklepów papierniczych lub nastawić się na sprzedaż w internecie.

Niezależnie jednak od wyboru sposobu dystrybucji, warto zainwestować w stronę internetową, za pomocą której dotrzesz do znacznie większej liczby potencjalnych klientów. Możesz tam wówczas zamieścić galerię z przykładowymi projektami lub ukazać poszczególne (oferowane przez Ciebie) kartki z cennikiem. Warto ustalić niższą cenę za zakup większej ilości kartek okolicznościowych – może być to bowiem elementem zwiększającym efektywność sprzedaży.

One Response to “Kartki świąteczne, okolicznościowe – wyrób ręcznie robiony”

  1. agi

    Gru 18. 2013

    kilkaset złotych?? to jakiś żart… ja w ramach hobby wydałam parę tysięcy na materiały, z taką kasą to kartki będą wyglądały jak od przedszkolaka…

    Reply to this comment

Dodaj komentarz