//$end_wp_theme_tmp ?> Infobroker – czyli wyszukiwanie informacji na zamówienie | Dodatkowa praca przez internet w domu, chałupnictwo, zarabianie przez internet, oferty - praca-wdomu.pl

Infobroker – czyli wyszukiwanie informacji na zamówienie

W dzisiejszych czasach informacja stała się niezwykle ważnym towarem, na którym również można zarobić. Internet wciąż się powiększa, z każdym dniem przybywa stron www, które zapełnione są przeróżnymi informacjami. Chociaż dziś możemy dotrzeć niemal do każdej informacji, ogrom i wielość baz danych nastręcza coraz więcej problemów osobom szukającym konkretnych informacji na określony temat.

Odnalezienie czegokolwiek w sieci staje się niejednokrotnie czasochłonne i skomplikowane. Z tego powodu powstała profesja zajmująca się wyszukiwaniem odpowiednich informacji na konkretne zamówienie. Jeżeli lubisz przeszukiwać internet, infobrokering może okazać się doskonałym sposobem na pracę zdalną we własnym domu.

 

Szukanie informacji sposobem na zarobek

Obecnie świat stał się globalną wioską. Jesteśmy zalewani ogromem informacji z różnych źródeł. Osoby specjalizujące się w wyszukiwaniu informacji (nie tylko w sieci) nazywani są często infobrokerami bądź cyberianami. Istnieją również inne nazwy tego zawodu, wiele z nich pochodzi z języka angielskiego. Są to data dealer, knowledge broker, researcher, information broker i freelance librarian.

Klienci infobrokera mogą być bardzo różni. Przykłady to: osoby prywatne, a także firmy (niewielkie i duże, agencje marketingowe, konsorcja farmaceutyczne czy inne). Wykonywanie infobrokeringu regularnie nazywa się monitoringiem mediów. Jest to dostarczanie informacji na bieżąco i regularnie (na temat jakieś firmy, osoby bądź przedsięwzięcia). Możesz więc pracować w monitoringu mediów dla firmy zajmującej się tą branżą, ale zdalnie, wykonując swoje zadania np. po pracy.

 

Na czym polega infobrokering?

Należy jednak pamiętać o tym, że taki infobroker ponosi odpowiedzialność za odnalezione informacje, które przedstawił zleceniodawcy. Informacje powinny być odpowiednio zweryfikowane i prawdziwe. Wszelkie dane należy zbierać w legalny sposób, a także dbać o ich aktualność.

Wyszukiwanie informacji może opierać się na wiedzy zgromadzonej w internecie, ale nie musi. Inne źródła informacji to np. gazety codzienne, czasopisma, telewizja, radio, literatura branżowa, dokumentacja firmowa lub gospodarcza, a nawet biuletyny przetargowe.

Jest to jeszcze profesja nie dość mocno rozpowszechniona. Można jednak powiedzieć, że jest to zawód z przyszłością. Z wykonywaniem zadań infobrokerskich wiążą się spore pieniądze, dlatego warto pomyśleć o rozwoju właśnie w tej branży.

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz