//$end_wp_theme_tmp ?> Gospodarstwo agroturystyczne | Dodatkowa praca przez internet w domu, chałupnictwo, zarabianie przez internet, oferty - praca-wdomu.pl

Gospodarstwo agroturystyczne

Wakacje na wsi – jak najbardziej! Dziś ekologiczne formy wypoczynku na łonie natury są trendy bardziej niż kiedykolwiek. Coraz większe zainteresowanie spędzeniem wakacji na wsi sprawia, iż gospodarstwo agroturystyczne staje się nieocenionym pomysłem na dochodowy biznes.

Agroturystyka to taka forma wypoczynku, która związana jest z udostępnieniem zakwaterowania, a także innych usług (np. wyżywienie, organizacja czasu wolnego) na wsi – z dala od zgiełku miasta. Jeżeli mieszkasz na wsi, możesz pracować w domu i doskonale zarabiać.

 

Jak zacząć, czyli dobry pomysł na interes na wsi

Zastanawiasz się, jak założyć gospodarstwo agroturystyczne? Po pierwsze trzeba mieć bazę noclegową. Nie oznacza to jednak od razu, że musisz budować hotel. Jeżeli masz dom na wsi, możesz wygospodarować kilka pokoi dla gości. Niekiedy osoby zajmujące się agroturystyką przystosowują budynki wolno stojące (takie jak np. obora, budynki gospodarcze) przerabiając je na domki letniskowe.

Musisz pamiętać, aby pokoje przeznaczone dla gości odpowiednio wyposażyć. Nie ma to być jednak hotelowy standard. Wystarczą komody bądź szafy, kilka krzeseł i oczywiście łóżka. Jeśli planujesz zakupić meble, możesz rozejrzeć się za używanymi modelami, które stworzą klimat swojskiej atmosfery.

 

Agroturystyka nie musi być nudna – urozmaicenie kluczem do sukcesu

Dobry biznes na wsi powinien opierać się na ciekawych usługach, które będą doceniane przez innych i dzięki temu dadzą Ci konkretne zyski finansowe. Zastanów się, co mógłbyś zaoferować wczasowiczom. Oprócz usług noclegowych warto udostępnić możliwość wykupienia posiłków (częściowych, np. obiadokolacje, śniadania czy też całodniowych).

Warto też zadbać o dodatkowe atrakcje, które na pewno przyciągną spragnionych wrażeń i wypoczynku na wsi urlopowiczów. Doskonale sprawdzają się w tym przypadku pokazy zajęć wykonywanych tradycyjnie w gospodarstwie rolnym. Do sprawdzenia swoich umiejętności możesz zaprosić wczasowiczów, którzy będą zachwyceni możliwością pracy na wsi. Do wyboru masz:

▪ uczestnictwo i pokazy tradycyjnego rzemiosła, np. artystycznego (jak haftowanie, szydełkowanie),

▪ uczestnictwo i pokazy ludowych obrzędów,

▪ dojenie krów,

▪ karmienie drobiu,

▪ wyrób tradycyjnych wędlin,

▪ wyrób tradycyjnego sera,

▪ przygotowywanie chleba wypiekanego tradycyjnie,

▪ wspólne przygotowywanie potraw regionalnych.

 

Poza tym doskonałymi pomysłami są także:

▪ jazda konna,

▪ piesze wycieczki (np. nad jezioro, po lesie, miejsca charakterystyczne dla krajobrazu w danym miejscu),

▪ wycieczki rowerowe,

▪ grzybobranie,

▪ wędkarstwo,

▪ ognisko / grill

▪ kulig (oczywiście organizowany zimą).

 

Dla kogo agroturystyka? – czyli Twoi potencjalni klienci

Cichy pensjonat nad jeziorem, agrowczasy nad morzem czy agroturystyka w górach to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą choć na chwilę uciec od miejskiego zgiełku w objęcia natury. To doskonałe rozwiązanie dla wielkomiejskich biznesmenów, mieszkańców mniejszych miast, a także zagranicznych turystów pragnących poznać specyfikę i prawdziwe oblicze polskiej wsi.

Warto dodać, iż największe zyski w gospodarstwie agroturystycznym będziemy mieć w okresie letnim i ewentualnie zimowym (ferie, okres świąteczny). Możesz jednak proponować spędzenie weekendu w Twoim gospodarstwie agroturystycznym obfitującym w atrakcje i wspaniały wypoczynek. Dzięki temu będziesz mógł zarabiać na tym biznesie przez cały rok.

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz