//$end_wp_theme_tmp ?> E-book – napisz i sprzedaj własną e-książkę | Dodatkowa praca przez internet w domu, chałupnictwo, zarabianie przez internet, oferty - praca-wdomu.pl

E-book – napisz i sprzedaj własną e-książkę

E-booki stają się coraz bardziej popularną formą czytelnictwa. Ich przewaga nad tradycyjną książką jest oczywista. W każdym miejscu masz dzięki nim dostęp np. do 20 ulubionych publikacji za pomocą komputera, tabletu bądź telefonu. Nie musisz nosić grubych tomów, wszystko to mieści się na niewielkiej ilości pamięci wirtualnej, do której zawsze możesz mieć dostęp.

Ogromna popularność e-booków sprawiła, że na rynku pojawiło się również wielu autorów tego typu publikacji. Poza tym, należy podkreślić, że wydanie e-booka jest znacznie łatwiejsze i tańsze niż tradycyjnego nakładu książkowego. A czy Ty pomyślałeś przez chwilę, że Ty również możesz stać się autorem e-booka i zarobić na tym konkretne pieniądze?

 

Napisać elektroniczną książkę – jak wydać ebooka?

Jeżeli sądzisz, że pisanie książki jest baaardzo trudne i że musiałbyś spędzić nad tym wiele lat – to się mylisz! Napisanie własnego e-booka wymaga od Ciebie jedynie pomysłowości oraz nieco wolnego czasu, np. po pracy, którą wykonujesz na co dzień.

Na początek zastanów się, w czym jesteś naprawdę dobry. Jeśli sprzedajesz sprzęt AGD możesz napisać e-book o tym, w jaki sposób wybrać najlepszą pralkę czy lodówkę. Masz psa – napisz o tym, jak skutecznie go wytresować. Lubisz gotować – możesz stworzyć książkę kucharską dla antytalentów gotowania. Jak widzisz możliwości jest bardzo wiele. Znajdź to, co Ciebie interesuje i co mogłoby przydać się innym ludziom.

Następnie potrzebujesz dostępu do komputera z edytorem tekstowym (takim jak Word Microsoft Office czy Writer Open Office) i oczywiście wolnego czasu. Możesz zaczynać. Potraktuj to jak dobrą zabawę.

Jeżeli nie wiesz w jaki sposób skonstruować swój e-book lub boisz się wchodzenia w kwestie bardziej techniczne, możesz zakupić jeden z poradników na temat tworzenia własnego e-booka. Jest to koszt ok. 20-50 zł.

 

Zalety sprzedaży e-booków

Podstawową zaletą napisania książki czy e-booka jest to, że piszesz ją raz, a zyski zdobywasz przez cały okres jej sprzedaży – a więc cały czas! To doskonały sposób na dochód pasywny, a więc taki, który przynosi Ci pieniądze z raz wykonanej pracy, nawet wtedy, gdy już się tym zupełnie nie zajmujesz.

Zyski, jakie możesz otrzymać wahają się najczęściej w okolicach 15-60% od ceny każdego sprzedanego egzemplarza. Zysk uzależniony jest od różnych czynników, jak cena, tematyka, rodzaj wydawnictwa. Możesz zwiększyć swoje dochody przez program partnerski w zakresie sprzedaży Twojego e-booka, na który umówisz się z wybranym przez Ciebie wydawnictwem.

One Response to “E-book – napisz i sprzedaj własną e-książkę”

  1. Gabrysk

    Paź 08. 2016

    Wpisz swój komentarz tutaj…

    Reply to this comment

Dodaj komentarz