//$end_wp_theme_tmp ?> Copywriting – pisanie na zamówienie | Dodatkowa praca przez internet w domu, chałupnictwo, zarabianie przez internet, oferty - praca-wdomu.pl

Copywriting – pisanie na zamówienie

Nie masz pieniędzy na kapitał początkowy? Marzysz o nienormowanym czasie pracy? Chcesz pracować w domu przez internet? Jeżeli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, a do tego potrafisz z łatwością przelewać swoje myśli na papier, ta praca będzie dla Ciebie idealna. Copywriting – a więc pisanie tekstów i artykułów na zamówienie!

Praca copywritera polega na pisaniu tekstów na określony przez zleceniodawcę temat. Takie teksty bądź artykuły pisane są na potrzeby różnych stron www, blogów czy jako element marketingu internetowego bądź pozycjonowania.

 

Jak zacząć?

Aby zacząć pisać na zamówienie, potrzebujesz na początek komputer (lub laptop), edytor tekstowy (jak np. Writer Open Office lub Word Microsoft Office) oraz stałe łącze internetowe. Obecnie widać ogromne zapotrzebowanie na copywriting, co znacznie ułatwia rozpoczęcie takiej pracy w trybie zdalnym, a więc we własnym domu.

Możesz poszukać ofert firm lub osób, które kupują teksty (w różnym celu) lub po prostu napisać je i umieścić na specjalnej stronie pośredniczącej w sprzedaży artykułów. Wówczas umieszczasz swoje artykuły w bazie tekstów, a jeśli ktoś kupi Twój artykuł, otrzymujesz pieniądze na swoje konto.

 

Na co powinieneś uważać?

Uważaj na strony oszustów, które np. każą wysłać SMS za 30 zł i wysłać pakiet tekstów o podanej tematyce, a do tego zastrzegają sobie odezwanie się do osób, które przejdą proces rekrutacji. Wygląda to tak, że wyślesz drogiego SMS-a, napracujesz się nad artykułami, a później okaże się, że według oceniających nie spełniłeś ich kryteriów… i Twoje pieniądze przepadają.

Najlepiej również jeśli podpiszesz umowę z osobą bądź firmą, dla której zdecydujesz się świadczyć usługi copywriterskie. Pamiętaj, aby w umowie znalazły się takie elementy, jak wysokość zapłaty (za całe zlecenie lub ilość tekstów/znaków), termin ukończenia zlecenia oraz termin wypłacenia wynagrodzenia za Twoją pracę.

 

Ile zarobisz w copywritingu?

Copywriting to świetna praca zdalna, w której można sporo zarobić – nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Jednak przez dużą konkurencję na rynku, stawki ulegają obniżeniu. Jeżeli więc zaczynasz dopiero swoją przygodę z tym rodzajem pracy dodatkowej, możesz spodziewać się zysków w zależności od ilości napisanych tekstów. Będzie to od kilkudziesięciu złotych do kilkuset złotych na miesiąc.

Bardziej doświadczeni copywriterzy mogą zarobić nawet kilka tysięcy złotych, np. przygotowując zlecenia dla dużych znanych firm.

2 komentarze to “Copywriting – pisanie na zamówienie”

 1. iza

  Wrz 21. 2013

  czy tu nie chodzi o pisanie prac na zamówienie przede wszystkim dla studentow?Jesli tak to odradzam kupowac

  Reply to this comment
  • Merta

   Paź 16. 2013

   izo, z poziomu wypowiedzi wnioskuję, że jesteś Izabel Marcinkiewicz. i domyślam się, że jeżeli cokolwiek studiowałaś, to Twoja praca MUSIAŁA być kupna.

   Reply to this comment

Dodaj komentarz